Форум за криминалистика и криминологија
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Бутабилно Linux USB

Go down 
AuthorMessage
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Бутабилно Linux USB   Fri Feb 01, 2013 11:56 pm

1. Download >>>
http://unetbootin.sourceforge.net/

2. Run >>>


3. Најдете го .ISO фајлот со претходно симнатата дистрибуција.

4. Одберете го USB-то. ОК.

5. Со вметнато USB, рестартирајте го компјутерот на кој сакате да ја инсталирате дистрибуцијата. Инсталацијата ќе започне сама доколку немате хард-диск. Во спротивно ќе треба да селектирате boot од USB.
Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
 
Бутабилно Linux USB
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Криминалист :: Информатика-
Jump to: