Форум за криминалистика и криминологија
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Правила на форумот

Go down 
AuthorMessage
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Правила на форумот   Wed Jan 30, 2013 9:26 pm

>
>
>
1. Официјални јазици на форумот се македонскиот и англискиот.

2. За македонски се препорачува кириличното писмо.

3. Дозволени се сите македонски дијалекти.

4. Секој корисник може да креира само по еден профил.

5. Забранети се коментари со кои се кршат позитивните правни прописи во Република Македонија.

6. Регистрираните корисници имаат право да отвораат нови теми во соодветните подфоруми и да коментираат на постоечките.

7. Забрането е тролање и коментирање надвор од темата.

8. Сите сугестии и предлози, испратете ги по порака на администраторот.

Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
 
Правила на форумот
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Криминалист :: Добродојдовте! (За форумот + правила)-
Jump to: