Форум за криминалистика и криминологија
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Предлог за криминалистичка серија

Go down 
AuthorMessage
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Предлог за криминалистичка серија   Fri Dec 27, 2013 9:21 pm

Овде може да предлагате криминалистички серии.
Пожелно е да го наведете оригиналното име, земјата, годината, бројот на сезони, да ставите линк до IMDb и трејлер, како и ваша кратка критика.

Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Re: Предлог за криминалистичка серија   Fri Dec 27, 2013 9:30 pm

Homeland
http://www.imdb.com/title/tt1796960/

Земја: САД
Година: 2011
Број на сезони: 3

Шпионски драма-трилер за американски маринец заробен од Ал-Каеда, кој по 8 години се враќа на американска почва. За да изврши терористички акт...

Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Re: Предлог за криминалистичка серија   Fri Dec 27, 2013 9:36 pm

Bron/Broen
The Bridge
http://www.imdb.com/title/tt1733785/

Земја: Данска/Шведска
Година: 2011
Сезони: 3

Криминалистички трилер-мистерија од данско-шведска копродукција.
Тело на жена е најдено на мостот меѓу Копенхаген и Малме, точно на границата меѓу двете држави.

Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
Sponsored content
PostSubject: Re: Предлог за криминалистичка серија   

Back to top Go down
 
Предлог за криминалистичка серија
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Криминалист :: Филмови и серии-
Jump to: