Форум за криминалистика и криминологија
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Windows 8.1 Pro - симнување, инсталација, активирање

Go down 
AuthorMessage
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Windows 8.1 Pro - симнување, инсталација, активирање   Tue Nov 12, 2013 6:09 pm

Темава има за цел да објасни како да го симнете, инсталирате и активирате Windows 8.1 оперативниот систем.

Чекор 1: Симнете го Windows 8.1 Pro тука  (64-bit верзија).

Форматот на симнатиот фајл е .ISO, затоа ви треба Daemon. Така отворениот фајл изрежете го на це-де или копирајте го на USB.

Чекор 2: Инсталација

Со веќе ставено це-де ил USB, рестартирајте го компјутерот, при тоа бидете сигурни дека во BIOS како втора Boot-опција е наместено CD/USB.

Code:
XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
Следете ги чекорите на инсталирање, кои се едноставни. По инсталацијата, компјутерот ќе се рестартира еднаш. Извадете го CD-то или USB-то пред да започне кревањето на оперативниот систем.

Чекор 3: Активација

Откако Windows 8.1 ќе биде инсталиран, автоматски ги имате инсталирано и сите потребни драјвери за вашиот компјутер (драјвери за видео, звук, безжичен интернет, LAN... и сл).

Симнете го KMS Server activator-от, одзипувајте го и инсталирајте го. (извор)

  • Десен клик врз KMS_VL_ALL.cmd > Run as administratorРестартирајте.

Windows 8.1 е инсталиран, активиран и можете да продолжите со персонализацијата.

Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
 
Windows 8.1 Pro - симнување, инсталација, активирање
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Криминалист :: Информатика-
Jump to: