Форум за криминалистика и криминологија
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Windows 7: симнување, инсталација, активирање

Go down 
AuthorMessage
Nick
Admin
avatar

Posts : 43
Points : 88
Join date : 2013-01-15

PostSubject: Windows 7: симнување, инсталација, активирање   Tue Jan 15, 2013 6:13 pm

Темава има за цел да објасни како да го симнете, инсталирате и активирате Windows 7 оперативниот систем.

Чекор 1: Симнете го Windows 7 тука во

32-bit или
64-bit верзија.

Форматот на симнатиот фајл е .ISO, затоа ви треба Daemon. Така отворениот фајл изрежете го на це-де или копирајте го на USB.

Чекор 2: Инсталација

Со веќе ставено це-де ил USB, рестартирајте го компјутерот, при тоа бидете сигурни дека во BIOS како втора Boot-опција е наместено CD/USB.

Следете ги чекорите на инсталирање, кои се едноставни. При процесот на инсталирање, компјутерот самиот ќе се рестартира два пати. При тоа не треба да притискате F12 како првиот пат.

Чекор 3: Активација

Откако Windows 7 ќе биде инсталиран, инсталирајте ги соодветните за вашиот компјутер драјвери за видео, звук, безжичен интернет, LAN... и сл.

Симнете го DAZ Windows 7 Loader-от, одзипувајте го и инсталирајте го.

Рестартирајте.

Windows 7 е инсталиран, активиран и подготвен за забава, комуникација и учење.
Не заборавајте да НЕ го инсталирате апдејтот од втората група (KB971033, 1.2 MB).


Back to top Go down
View user profile http://kriminalist.board-directory.net
 
Windows 7: симнување, инсталација, активирање
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Криминалист :: Информатика-
Jump to: